Jaki karabin czarnoprochowy wybrać?

Jaki karabin czarnoprochowy wybrać?

Czy kiedykolwiek marzyłeś o powrocie do ekscytującego świata, kiedy panował rewolwer czarnoprochowy na nabój scalony?Broń czarnoprochowa, jakiej używają współcześni, są replikami broni używanej przez pierwotnych żołnierzy pogranicza. Jednocześnie karabin czarnoprochowy może być nie tylko zabawą, ale strzelanie z niego jest skuteczną bronią myśliwską.

Rodzaje pistoletów i karabinów

Jeśli chodzi o rewolwer czarnoprochowy jaki wybrać, to można strzelać z karabinów ładujących kagańce, muszkietów, pistoletów, a nawet strzelb. Popularny jest rewolwer czarnoprochowy. Zarówno karabiny uderzeniowe, jak i skałkowe oddają strzał, gdy proszek w zamku zostanie podpalony. Sposób, w jaki ten proszek jest podpalany, nadaje obu karabinom ich nazwy. Pod koniec XVI wieku zamek Flintlock zyskał na znaczeniu.

W tym karabinie kawałek młota jest zaciśnięty. Po pociągnięciu za spust ten kawałek krzemienia uderza w zawiasową pokrywę miski, rozpylając iskry na proszek gruntujący, który zapala proszek w zamku. Na początku lat osiemdziesiątych opracowano nowy karabin. Nie wymaga krzemienia ani proszku gruntującego. Zamiast tego na wydrążonym stożku umieszcza się „czapkę”. Otwór na tym stożku lub prowadzi do proszku w zamku. Czapka udarowa zawiera związek gruntujący, który zapala proszek w zamku. Po naciśnięciu spustu młot uderza w nasadkę, powodując eksplozję związku gruntującego, co z kolei powoduje zapłon proszku w zamku. Takie rozwiązanie można spotkać, zwłaszcza jeśli chodzi o rewolwer czarno prochowy.

Cena karabinu lub pistoletu

Decydując się na zakup karabinu z czarnym proszkiem, musisz zdecydować, czy chcesz replikę fabryczną, replikę samodzielnego montażu czy droższy oryginał.

Najtańszy jeden z wielu dostępnych zestawów ładujących kaganiec. Jedyne wymagania to kilka podstawowych narzędzi, minimalna ilość umiejętności obróbki drewna, trochę cierpliwości i dużo czasu. Zbudowanie własnego karabinu zapewnia satysfakcję z siebie. Jeśli nie masz wymagań niezbędnych do zbudowania czarnego karabinu proszkowego, duży wybór replik, jeśli chodzi o rewolwer czarnoprochowy, znajdziesz w sklepach internetowych.