Czym się kierować przy wyborze broni?

Czym się kierować przy wyborze broni?

Broń czarnprochowa przeżywa dziś swój renesans. Co jednak musimy wiedzieć, jeśli chodzi o rewolwer czarnoprochowy jaki wybrać i czym się kierować?

Określ swoje potrzeby

Zanim zainwestujesz w rewolwer czarnoprochowy na nabój scalony, rozważ swoje przewidywane potrzeby. Broń palna przeznaczona do prezentacji powinna być wybrana inaczej niż broń przeznaczona do strzelania do celu. Karabin czarnoprochowy przeznaczony głównie do prezentacji jest wybierany zgodnie z gustem właściciela. Jeśli twój rewolwer czarno prochowy ma być używany do polowania, zwróć uwagę na kaliber, wagę, zabytki i obsługę.

Pamiętaj, że większość państw ma szczególne przepisy dotyczące kalibru wymaganego do polowania na gatunki dużych zwierząt łownych. Inne względy różnią się w zależności od preferencji każdego strzelca, ale ogólnie pistolet czy karabin wybrany do polowania ma wiele cech współczesnej bezdymnej broni palnej w proszku.

Jaki czarny proszek wybrać?

Czarny proszek występuje w czterech rodzajach, w zależności od wielkości cząstek. FFFFg jest najlepszy, przy czym FFFg, FFg i Fg są odpowiednio grubsze. FFFFg jest używany tylko w szybkich odmianach flintlocków. Inne typy są używane jako ładunek zamka zgodnie z instrukcjami producenta. Zwykle im większy kaliber, tym grubszy proszek.

Dostępny jest stosunkowo nowy materiał pędny, znany jako Pyrodex, który zmniejsza obrastanie i korozję związane ze strzelaniem z czarnego proszku. Wielu strzelców uważa, że konieczne jest użycie „cieplejszej” czapki, aby zmniejszyć ryzyko zawieszenia ognia lub przerw zapłonu czasami związanych z Pyrodex.