Czym się kierować przy wyborze kamizelek taktycznych?

Czym się kierować przy wyborze kamizelek taktycznych?

Kamizelka taktyczna to nie tylko element wyposażenia różnych służb mundurowych. Rodzajów tych kamizelek jest kilka. Oznacza to, że kamizelka taktyczna ma bardzo szerokie zastosowanie.

Jaką kamizelkę taktyczną można kupić?

Kamizelki taktyczne dzielą się na takie, które pomagają przenosić oporządzenie oraz na kamizelki ochronne. Obecnie kamizelki ochronne występują w dwóch rodzajach. Na rynku dostępne są kamizelki ochronne plate carrier oraz chest ring. Zadaniem tych pierwszych jest przede wszystkim ochrona korpusu.

Kamizelka wojskowa typu plate carrier posiada z przodu i tyłu po jednej kieszeni. Można w nich umieścić płyty balistyczne. Kamizelka wojskowa plate carrier jest stosunkowo cięższa od kamizelki chest ring. Kamizelka wojskowa typu plate carier wykorzystywana jest do przenoszenia oporządzenia.

Dla kogo przeznaczone są kamizelki taktyczne?

Kamizelka taktyczna nie jest zarezerwowana wyłącznie dla wojska. Z powodzeniem kamizelki taktyczne wykorzystuje policja i inne służby mundurowe. Kamizelka policyjna powinna posiadać wiele kieszeni, oporządzenie policyjne składa się bowiem z naprawdę wielu elementów.

Kamizelka policyjna stanowi wyposażenie policjantów pracujących w różnych pionach. Kamizelka policyjna to element ubioru, który mogą nosić także strażnicy miejscy oraz pracownicy firm ochroniarskich. Kamizelki taktyczne typu chest rig są lżejsze niż plate carrier, dlatego chętnie używają ich także harcerze, survivalowcy oraz myśliwi. Każdy rodzaj kamizelek taktycznych można kupić w sklepach z militariami.