Kamizelka z funkcją ochronną: komu może się przydać ?

Kamizelka z funkcją ochronną: komu może się przydać ?

Jednym z elementów wyposażenia służb mundurowych jest kamizelka taktyczna. Co więcej, kamizelka taktyczna to element garderoby, z którego mogą korzystać także myśliwi i harcerze.

Jaki rodzaj kamizelki taktycznej wybrać?

Kamizelka taktyczna to element garderoby, który pojawił się w latach 50. XX wieku. Pierwsza kamizelka wojskowa taktyczna miała formę pasoszelek i służyła do przenoszenia magazynków z amunicją i innego wyposażenia niezbędnego na polu walki. Z czasem zaczęły pojawiać się coraz to nowe, bardziej doskonałe kamizelki taktyczne.

Kamizelka wojskowa występuje w dwóch rodzajach: chest rig i plate carier. Kamizelka wojskowa chest rig przeznaczona jest do noszenia z przodu. Bardziej zabudowaną konstrukcją wyróżnia się kamizelka plate carier. Kamizelki ochronne typu plate carier okrywają nie tylko klatę piersiową, ale także plecy. Kamizelki ochronne mogą posiadać wkład kevlarowy. Kamizelki ochronne z wkładem kevlarowym są kuloodporne.

Czy kamizelki taktyczne są tylko dla żołnierzy?

Zarówno kamizelka plate carrier, jak i chest rig sprawdzi się jako kamizelka policyjna, a nie tylko wojskowa. Istotne jest to, że kamizelka policyjna posiada rozbudowany system mocowań, pasków, rzepów i zatrzasków, które umożliwiają dopasowanie jest do zadań czekających policjanta.

Na ogół kamizelka policyjna posiada dużo kieszeni. Jest elementem wyposażenia policjantów działu prewencji, ruchu drogowego, pododdziału terrorystycznego. Może posiadać wkład kevlarowy. Wszystkie kamizelki taktyczne odznaczają się bardzo wysoką jakością.