Ekwipunek do broni czarnoprochowej

Ekwipunek do broni czarnoprochowej

Broń czarno prochowa jest coraz chętniej wykorzystywana i przez wielbicieli klasycznych karabinów, a nawet myśliwych. Na co zwrócić uwagę kupując rewolwer czarnoprochowy jaki wybrać?

Jakie kule wybrać?

Okrągłe kulki ołowiu używane z naszywką z tkaniny są tradycyjnym pociskiem stosowanym, jeśli chodzi o rewolwer czarnoprochowy. Dostępny jest również stożkowy ślimak. Zaletą ślimaka stożkowego jest łatwość, z jaką można go osadzić, nawet jeśli karabin czarnoprochowy ma brudny otwór.

Wśród entuzjastów ładowania pocisków nie ma zgody co do tego, który typ pocisku jest najdokładniejszy. Większość ekspertów uważa, że najdokładniejszy pocisk może różnić się między karabinami – nawet tymi od tego samego producenta. Stożkowy ślimak jest zwykle cięższy niż okrągła kula tego samego kalibru. Z tego powodu wielu myśliwych woli większą masę ślimaka. Ładowanie jest również szybsze niż w przypadku okrągłej piłki, ponieważ nie jest używana łatka.

Dodatkowy ekwipunek do broni

Jeśli chodzi o rewolwer czarnoprochowy na nabój scalony, to dostępnych jest wiele powiązanych urządzeń. Wiele z tego sprzętu jest dla wygody lub bezpieczeństwa, ale niektóre z nich są konieczne, zanim jeszcze strzelisz z broni. Jeśli zamierzasz używać okrągłych kulek, potrzebujesz materiału łatki.

Łatka jest nasmarowana i owinięta wokół kuli, aby zapewnić ciasne dopasowanie i uszczelnić lufę, aby wokół niej nie mogły wydostać się gazy. Smar jest niezbędny, aby zapewnić uszczelnienie, a także ułatwić osadzanie. Środkiem poślizgowym może być ślina, tłuszcz lub jeden z dostępnych na rynku środków poślizgowych. Powszechnie przyjmuje się, że ślina odparowuje, przez co jest mniej skuteczna jako uszczelniacz gazowy. Wiele strzelców z czarnym proszkiem nosi róg lub kolbę w proszku. Są one wykonane z różnych materiałów nieiskrzących, od autentycznego rogu sterowego po reprodukcje z tworzywa sztucznego. Róg proszkowy działa jako bezpieczny sposób przenoszenia pewnej ilości czarnego proszku.